اخبار صنفی

آشنایی با اعضای هیئت مدیره اتحادیه‌های عینک‌سازان- مشهد

 

دید برتر: اتحادیه ‌عینک سازان مشهد تا‌کنون چه فعالیت‌هایی را  انجام داده است؟

  •   ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب به طوری که در مشهد کم‌تر از 10% از عینک‏ سازی‌ها فاقد پروانه کسب می‏ باشند.
  •  برگزاری سالانه نمایشگاه عینک؛ قابل ذکر است که در زمان برگزاری نمایشگاه‏ علاوه بر معرفی کالاها و ماشین‏ آلات جدید، سمینار بازآموزی توسط کمپانی‏ های معروف نیز برگزار می‏ گردد.
  •    برگزاری مجمع عمومی سالیانه و گزارش عملکرد سالانه اتحادیه
  •    ایجاد صندوق همیاری و ارتقاء کیفیت واحدهای صنفی (به روز شدن)
  •   انجام گشت‏ های مشترک اتحادیه با سازمان بازرسی جهت کنترل قیمت‏ها
  •    انجام کارهای خیریه مانند تهیه لباس جهت دانش‏ آموزان کم بضاعت با کمک اعضاء صنف و همکاری با خیریه نورآوران سلامت که از سال 1393 شروع شده و تا به حال بیش از 15000 عینک رایگان از طرف اعضاء خیر توسط اتحادیه در روستاهای دورافتاده واقع در استان‏ ها و شهرستان‏ های شمال شرق کشور توزیع گردیده است.

 

دید برتر: برنامه‌ها و فعالیت‌های اتحادیه عینک‌سازان برای آینده چیست؟

 

 
  مهم‌ترین هدف ما ارتقاء سطح علمی رشته عینک‏سازی است که در این رابطه تلاش ‏های زیادی انجام شده از جمله: ایجاد کلاس ‏های تک پودمان عینک آفتابی و فعالیت جهت راه ‏اندازی مجدد رشته کاردانی اپتیک که در این رابطه هم تلاش‏ های زیادی انجام گردیده است که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

 

  از دیگر اهداف اتحادیه تجهیز عینک سازان به دستگاه‏های مدرن و به روز است که در این مورد هم اقدامات خوبی از قبیل خرید لنزومتر و دستگاه‌های تراش توسط صندوق همیاری انجام شده است.

 

دید برتر: مشکلات و چالش‌های پیش‌ روی  عینک سازان  کشور  و راهکارهای اتحادیه برای  آن‌ها چیست؟

یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم فروش اجناس فیک در بعضی از واحدهای صنفی هست که انشاءالله با تصمیماتی که دولت برای مقابله با کالای قاچاق گرفته تا حد زیادی این مشکل حل خواهد شد.

مشکل بعدی فروش غیرقانونی عینک در مطب چشم ‏پزشکان هست که در این رابطه با همکاری اداره محترم نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی نیروی انتظامی به آن‏ها اخطار داده شد که چند واحد از آن‏ها پلمپ گردیده و مابقی هم در دست اقدام می‏باشد.

مشکلات صنفی را فقط می‌ توان با همبستگی اتحادیه های عینک‏سازان سراسر کشور پیگیری و به نتیجه رساند.

 

 دید برتر: اتحادیه عینک سازان در زمینه‌ی آموزش چه اقداماتی را انجام داده است؟

در رابطه با آموزش اتحادیه عینک ‏سازان مشهد پس از دو سال ونیم تلاش موفق شد، کلاس ‏های تک پودمان رشته عینک آفتابی را در دانشگاه علمی ‏کاربردی برای اولین بار در ایران راه ‏اندازی کند و دوره اول آن هم به اتمام رسیده است، دوره‌ی دوم آن هم به زودی راه ‏اندازی خواهد شد.

 

دید برتر: چشم انداز شما از آینده‌ی حرفه عینک‌سازی در کشور چیست؟

عینک سازی یک صنعت کاملاً حرفه ‏ای است با بیش از صد سال قدمت و با توجه به نیاز روزافزون جامعه به عینک آینده روشنی را برای این حرفه پیش ‏بینی می‌کنم مشروط بر اینکه، اتحادیه‏ های عینک سازان در سراسر کشور با هم یک دل و یک زبان باشند و در جهت رشد و تعالی این رشته از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

 

هیئت مدیره اتحادیه عینک سازان مشهد 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 احمد جهانی- رئیس اتحادیه

سعید اسدی-نایب رئیس

حسین ثاقب اسماعیل پور-بازرس

 

سعید دری -خزانه دار

 

 

جلال الدین یوسفی صراف- دبیر   

 

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق