اخبار صنفی

برنامه ها و محورهای بیست و یکمین کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران

 

در آستانه برگزاری بیست و یکمین کنگره اپتومتری ایران آقای دکتر فرزانه عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری توضیحاتی را بیان کردند که در این قسمت ملاحظه می کنید.

به منظور بالا بردن دانش و بنیه علمی همکاران و دانشجویان اپتومتری، انجمن علمی اپتومتری ایران با همکاری جامعه صنفی اپتومتری و گروه‌های اپتومتری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور هر سال کنگره سالیانه برگزار می‌کند. در همین راستا امسال  بیست و یکمین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران در تاریخ 24 لغایت 26 مرداد ماه در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود. در این کنگره بیش از 60 سخنرانی علمی در قالب پنل‌های تخصصی توسط همکاران اپتومتریست و چشم‌پزشک ارائه خواهد شد.

 سه کارگاه عملی تحت عناوین فیت لنزهای مولتی فوکال، کارگاه و پنل آموزشی مبانی تجویز پریزم و  کارگاه فیت و رفع مشکل عدسی‌های پروگرسیو توسط اساتید برجسته نیز برگزار می‌شود.

به منظور آشنایی همکاران با جدیدترین دستاوردهای صنعتی در حوزه اپتومتری، علوم بینایی و ساخت و ارائه عینک طبی همانند سال‌های گذشته نمایشگاه جانبی نیز برگزار می‌گردد.

 در نمایشگاه جانبی کنگره بیست و یکم، بیش از 45 شرکت شامل تجهیزات‌پزشکی، لنزهای تماسی، وارد کنندگان قاب عینک، عدسی و ملزومات عینک حضور خواهند داشت.

کنگره سالیانه اپتومتری نشان دهنده اقتدار و وحدت اپتومتری است. اساتید، پژوهشگران و دانشجویان گرانقدر در این فضای علمی دور هم جمع می‌شوند تا نتایج آخرین پژوهش‌ها در زمینه اپتومتری و علوم بینایی را به اشتراک بگذارند.

 استقبال کم نظیر همکاران در سال‌های گذشته موجب شده است، این کنگره به بهترین کنگره علمی اپتومتری کشور تبدیل شود. همکاران گرانقدر از شهرهای مختلف برای بهره گیری از مطالب علمی و آشنایی با جدیدترین پیشرفت‌های صنعتی در حوزه اپتومتری، علوم بینایی و ساخت و ارائه عینک طبی حضور پیدا می‌کنند.

علم و تکنولوژی به همدیگر وابسته هستد. در اپتومتری این ارتباط به وضوح دیده می شود. تکنولوژی بخش زیادی از کار حرفه‌ای اپتومتریست‌ها را تشکیل می‌دهد. فعالیت‌های مختلفی که اپتومتریست‌ها انجام می‌دهند موجب ارتباط بیشتر علم و صنعت در این حوزه شده است. به خاطر نیاز اپتومتریست‌ها به دستگاه‌های مختلف برای معاینه چشم، ارزیابی سیستم اپتیکی چشم، بررسی دید‌ دو‌چشمی، درمان اختلالات دید دوچشمی و ساخت و ارائه انواع عینک طبی و آفتابی، نمایشگاه جانبی کنگره توسط صاحبان شرکت‌ها و اپتومتریست‌های شرکت کننده طی سال‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

 اپتومتریست‌ها علاوه بر بهره‌گیری از فضای علمی کنگره و شرکت در پنل‌های تخصصی که توسط سخنرانان گرانقدر ارائه می‌شود با گشت و گذار در نمایشگاه جانبی از غرفه‌های مختلف بازدید نموده و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز خود را با بهره‌گیری از مشاوره‌های تخصصی از مسئولین فنی شرکت‌ها تهیه می‌کنند.

  

 

عبداله فرزانه
دانشجوی دکترای تخصصی اپتومتری
عضو هیات مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران

 

 

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق