سلامت چشم

معاینه چشم برای کودکی که بازی ویدئویی می کند ضروری است

امروزه با پیشرفت فناوری، فضای بازی های کودکانه نیز تغییر کرده و وارد دنیای گوشی های همراه، تبلت ها و دستگاه های بازی ویدئویی شده است. توصیه شده است کودکانی که بازی های ویدئویی می کنند هر ساله چشم خود را معاینه کنند، اما چرا ؟ در این مقاله ابتدا به مشکلات چشمی ناشی از بازی های ویدئویی می پردازیم و سپس به راهکارهایی برای رفع آن اشاره شده است.

مشکلات بینایی ناشی از بازی ­های ویدئویی چیست؟

انجام بازی ­های ویدئویی چند ساعته، روی خستگی چشم و یا تمرکز کودکتان اثر می گذارد.

همچنین ممکن است کودک شما به دلیل ساعت­ ها بازی با وسایل ویدئویی در تلویزیون دچار تاری دید­، فشار چشم یا حتی میگرن شود.

با درک چگونگی تأثیرگذاری بازی­ های ویدئویی روی چشم ، می­توانید کودکان را ترغیب کنید که اقدامات احتیاطی را انجام دهند که تا از بیناییشان محافظت کنند.


چگونه می­ توانید از دید کودک در برابر بازی­ های ویدئویی محافظت کرد؟

مسئله این نیست که کودک شما علائمی را تجربه کرده یا خیر­ و یا از شما پرسیده"چرا وقتی من بازی­ ویدئویی می ­کنم، چشمم درد می گیرد؟"، مهم این است که به او بگویید که دور شدن از صفحه ­ی نمایشگر برایش ضروری است.

هر 20 دقیقه­، کودک باید به مدت 20 ثانیه به شیئی در فاصله 20 قدمی نگاه کند.

همچنین توصیه می ­کنیم که کودک شما 50 تا 70 سانتی متر از دستگاه­ های خود و حداقل 2متر دورتر از تلویزیون بنشیند.

ورزش و خواب همچنین می ­تواند از سلامت چشم کودک شما در مقابل فشار چشم بازی ­های ویدئویی محافظت کند.
چرا کودکانی که بازی­ های ویدئویی می ­کنند نیاز به معاینه ­ی چشم سالانه دارند؟

والدین می پرسند"درباره­­ ی بازی ­های ویدئویی و چشم فرزندم چه چیز باید بدانم؟"

کودکانی که بازی ­های ویدئویی می ­کنند برای جلوگیری از مشکلات تمرکز چشم و تشخیص این­که آیا به عینک احتیاج دارند، نیاز به یک برنامه سالانه چشم دارند.

معاینه­ ی سالانه چشم لازم است تا بدانید فرزند شما جزو 80 درصد کودکانی است که دچار فشار چشم دیجیتال هستند یا خیر.  اگر دچار تاری دید یا خستگی چشم است، او را برای معاینه نزد بینایی­ سنج ببرید تا مشکلات هماهنگی چشم و بینایی را بررسی کند.


خلاصه: کودکانی که بازی ­های ویدئویی می ­کنند، باید هر سال­ چشم خود را معاینه کنند

شایع­ ترین علامت زمان اضافی بازی ویدئویی در بچه ها فشار چشم دیجیتال است.  به همین دلیل­، باید هر سال زمانی صرف  معاینه چشم فرزندتان شود. از این گذشته­، اگر چشم او معالجه نشود یا در صورت لزوم عینک دریافت نکند نشانه­ های آن­ بدتر می شود.

برای محافظت از چشم فرزندتان بین امتحانات سالانه­ و مطالعات زیادش، به او استراحت مکرر دهید. به او تذکر دهید تا در فاصله­ ی مناسب از صفحه­ های نمایش تلویزیون و رایانه بنشیند و یا دقایقی را به همراه او  به بیرون منزل بروید.

بازی ­های ویدئویی می­ توانند در  یادگیری کودک شما سودمند باشند­، اما برای جلوگیری از آسیب های احتمالی آن، باید مراقبت­ های صحیحی انجام داد.

با برنامه ­ریزی مناسب برای معاینه ­ی چشم کودکتان­، به سلامت دید  او کمک کنید.

منبع:

مقالات مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق