فناوری

گوگل از اتهام عدم رعایت حریم خصوصی در تکنولوژی شناسایی چهره تبرئه شد

از سال 2016 است که گوگل به دلیل اسکن و ذخیره کردن تصویر یک زن با یک شکایت مبتنی بر عدم رعایت حریم خصوصی روبه رو است. اما بالاخره تکلیف این پرونده مشخص شد و شکایت مورد نظر توسط یک قاضی در شیکاگو به دلیل اینکه زن شاکی دچار هیچگونه آسیب جسمی نشده است رد شد.

 در شکایت اصلی، زن شاکی از گوگل به دلیل آپلود کردن اطلاعاتش در Google Photos و اسکن کردن آن ها به منظور ساختن الگو چهره اش شکایت کرده بود. پرونده گوگل یکی از سه پرونده ای است که در آن ها  سه کمپانی بزرگ تکنولوژی به نقض قوانین سرسخت آمریکا در مورد رعایت حریم خصوصی شناسایی چهره متهم شده اند. این شکایت همچنین اولین شکایت از بین این سه پرونده بود که توسط دادگاه رد می شود.

مدت زیادی است که قانون حفظ حریم خصوصی بیومتریک ایلینوی تبدیل یک مانع بزرگ در مقابل کمپانی های تکنولوژی که بر روی شناسایی چهره کار می کنند شده است. این قانون، کمپانی های تکنولوژی را مستلزم می کند که برای اسکن بیومتریک بدن کاربران از آن ها صریحا اجازه دریافت کنند. شهروندان ایلینوی اگر احساس کنند که حقوق آن ها نقض شده است می توانند تحت حمایت این قانون شکایت خود را به ثبت برساند. کمپانی هایی نظیر گوگل، اسنپ چت و فیسبوک در سال 2015 و 2016 با شکایاتی مبتنی بر نقض قوانین ایلینوی مواجه شدند. دو شکایت دیگر هنوز در جریان هستند. در ماه آپریل بود که یک قاضی فدرال دستور داد که فیسبوک باید با یک شکایت گروهی از طرف کاربران ایلینوی به اتهام استفاده از تکنولوژی شناسایی چهره بدون اجازه صریح از کاربران روبه رو شود. ویژگی  «Tag Suggestions» که پیشنهاد کاربران را برپایه چهره آن ها در تصاویر ارائه می دهد متهم به نقض قانون ایلینوی شده است.

ادامه مطلب

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق