علمی-پژوهشی

این عینک هوشمند پیامک ها را روی شیشه عینک نشان می دهد

استارتاپ کانادایی ادعا کرد عینک هوشمند روزانه ساخته است که به الکسای آمازون وصل شده و ضمن نشان دادن تقویم، پیامک‌ها را برایتان می‌خواند.

درحالی‌که مدت‌زمان زیادی از عرضه گوگل گلس و عینک هوشمند Spectacles گذشته، اما اقبال عمومی نداشته‌اند و حالا شاید عینک جدید Fucals بتواند شکاف میان عینک معمولی و عینک‌های هوشمند کم اقبال را پر کند.

از طریق عینک فوکالز می‌توان پیامک ها را روی شیشه عینک دید، از طریق دستور صوتی الکسا به آنها پاسخ داد، آپدیت لحظه‌ای آب و هوا را داشت، مسیریابی کرد، تاکسی آنلاین اوبر سفارش داد، یادآوری تقویم را فعال کرد و ابزار هوشمند خانگی را کنترل و مدیریت کرد.

علاقه‌مندان به این عینک می‌توانند به طور حضوری به دو مکان در تورنتو و بروکلین مراجعه کرده واز نزدیک با قابلیت‌های فوکالز آشنا شوند. کاربران همچنین می‌توانند از لنزهای طبی یا غیر طبی هنگام سفارش عینک دلخواه در فروشگاه استفاده کنند.

شاید در نگاه اول این عینک زشت به نظر رسیده و در مقایسه با عینک‌های موجود در بازار قدیمی به نظر برسد اما یک مینی پروژکتور با کیفیت کنار دسته عینک تعبیه شده است که دیتا را روی شیشه عینک می‌اندازد. سایر سازندگان از تکنیک‌های مشابه برای نمایش دیتا استفاده کرده‌اند اما کیفیت فوکالز را نداشته‌اند. در واقع آنها سعی کرده‌اند تا یک ال سی دی را داخل شیشه عینک تعبیه کنند و کاری که استارتاپ کانادایی انجام داده این بوده که کاملا آن را فیت کرده است.

مورد دیگر اینکه می‌توانید فعالیت هوشمند ساعت را متوقف کرده و به صورت عادی از عینک استفاده کنید. فوکالز که با یک بار شارژ  18 ساعت جواب می‌دهد، از طریق بلوتوث به گوشی اندرویدی یا آیفون وصل می‌شود.

منبع:جی پلاس

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق