علمی-پژوهشی

۱۲ هزار و ۸۰۰ کودک خراسان جنوبی غربالگری بینایی شدند

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۸۰۰ کودک ۳-۶ سال در شش ماهه اول سال توسط ۴۸ پایگاه دایمی غربالگری بینایی، معاینه شدند.

علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۸۰۰ کودک ۳-۶ سال در شش ماهه اول سال توسط ۴۸ پایگاه دایمی غربالگری بینایی، معاینه شدند که از این تعداد ۵۸ کودک مشکوک به تنبلی چشم بوده‌اند.
به گفته‌ی وی  این کودکان برای معاینات تخصصی به مراکز اپتومتریست طرف قرارداد که با بهزیستی همکاری دارند، ارجاع داده شدند و تعداد۳۸ کودک نیز تا سقف ۱۱۰ هزار تومان کمک هزینه تهیه عینک دریافت نمودند.
عرب نژاد با اشاره به این‌که ۱۶ اپتومتریست و چهار چشم پزشک در اجرای طرح غربالگری با بهزیستی همکاری می‌کنند، ادامه داد:

برنامه‌ی اصلی طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا۶  سال هرساله از ابتدای آبان ماه تا اوخر آذرماه به صورت ویژه در کل کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: امسال نیز ۴۴ پایگاه دایمی و ۶۵۰ پایگاه غیر دایمی با همکاری مراکز بهداشتی و درمانی محلات، خانه های بهداشت روستایی، مهدهای کودک  تحت نظارت بهزیستی وپیش دبستانی آموزش و پرورش در محل مهدهای کودک و پیش دبستانی ها طرح را به صورت ویژه اجرا می‌کنند.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته ۹۸ درصد کودکان در این طرح پوشش داده شدند که امید است با همکاری خانواده‌ها و حساس سازی بیش از پیش مربیان مهد‌ها و همکاری اصحاب رسانه استان این آمار به سمت پوشش کامل پیش ببریم.

منبع: مهر

 

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق