اقتصادی

اصلاحات دریافت مابه‌التفاوت ارزی،به ازای هر دلار ۲۸۰۰تومان مابه‌التفاوت اخذ می‌شود

بر اساس مصوبه جدید دولت در خصوص دریافت ما به التفاوت ارز۴۲۰۰ تومانی از واردکنندگان

بر اساس مصوبه جدید دولت در خصوص دریافت ما به التفاوت ارز۴۲۰۰ تومانی از واردکنندگان، بانک های عامل موظف شدند نسبت به دریافت تعهد پرداخت مابه‌التفاوت ۲۸۰۰ تومانی به ازای هر دلار جهت صدور مجوز ترخیص اقدام نمایند.

هیئت دولت به استناد قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب نامه پیشین خود در خصوص دریافت ما به التفاوت ارز 4200 تومانی از واردکنندکان را به شرح زیر اصلاح کرد.

در مواردی که تامین ارز بابت گشایش اعتبار اسنادی ثبت برات اسنادی و حواله ارزی پیش از تاریخ 16 مرداد ماه از طریق بانک با سامانه نیما پذیرفته شده باشد ولیکن کالای مربوطه ترخیص نشده باشد، بانک عامل موظف است با اخذ تعهد نامه از واردکننده مبنی بر پذیرش پرداخت ما به التفاوت 2800 تومانی به ازای هر دلار  تسبت به صدور اعلامیه تامین ارز به گمرک به عنان مجوز ترخیص کالا اقدام نماید.

در ادامه این مصوبه آمده است اگر واردکننده ای نسبت به پرداخت این ما به التفاوت اجتناب کرد، بانک عامل بایستی ضمن معرفی این واردکننده به تعزیرات مراتب را به بانک مرکزی گزارش کند تا از تامین ارز برای واردکننده مذکور جلوگیری به عمل آید.ادامه مطلب

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق