علمی-پژوهشی

چشم چند درصد ایرانی ها ضعیف است؟

عضو انجمن چشم پزشکی ایران آمار تکان دهنده ای از تعداد افرادی که نیاز به عینک دارند و چشمشان ضعیف است ، داد.

دکتر محمد رضا صداقت گفت: حدود ۲۵ تا ۵۰ درصد افراد جامعه عینک نیاز دارند و اگر بخواهیم عارضه پیرچشمی که بعد از ۴۰ سالگی افراد را درگیر می کند به آن اضافه کنیم، این میزان افزایش چمشگیری می یابد.

وی افزود: یکی از بیماری های شایع چشم که اغلب افراد جامعه را درگیر کرده، عیوب انکساری است و برای کسانی که عینک طبی دارند اما نمی توانند با آن زندگی کنند، جراحی رفع عیوب انکساری و انجام لیزر برای جایگزینی عینک، می تواند مناسب باشد.

او با اشاره به مشکلات افرادی که از عینک استفاده می کنند، اظهار داشت: برخی افراد عینکی هنگام کار و سایر امور روزانه خود با مشکلاتی در استفاده از عینک مواجه هستند که برای رفع این مشکل، می توانند از عمل لیزیک استفاده کنند و این کار را می توان بعد از سن بلوغ یعنی از ۱۸ تا ۲۰ سالگی، انجام داد.

دکتر صداقت می­ گوید: معاینات چشم پزشکی و عکس های قرنیه کاندیدای لیزر باید کاملاً نرمال باشد و شماره عینک او نیز ثبات پیدا کرده باشد، ضمن اینکه هیچ گونه بیماری چشمی نداشته و جراحی او با ریسک خطر همراه نباشد.

دبیر علمی کنگره چشم پزشکی ایران، تاکید کرد: یکی از بیماری های بسیار مهم چشمی که فرد نمی تواند لیزر انجام دهد، قوز قرنیه است و فرد به جز عینک زدن نباید هیچ بیماری دیگری مثل آب مروارید و آب سیاه نداشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق