سبک زندگی

با این رنگ‌ها عاشق کارتان می‌شوید!

 

وقتی می‌خواهید برای محل کار خود رنگ انتخاب کنید، به نوع و جنس کار خود باید توجه داشته باشید. شاید در مورد روان‌شناسی و تأثیر رنگ‌ها شنیده باشید.

 هر رنگی روحیه خاصی در انسان ایجاد می‌کند. به طور مثال، رنگ‌های روشن همانند آبی، موجب آرامش روحی می‌شود. یا قهوه‌ای نشانه‌ای از نظم است. در محل کار خوب است رنگ‌هایی انتخاب کنید که خلاقیت و حس کار را در شما تقویت می‌کنند.

البته توجه داشته باشید که یک رنگ به طور واحد شاید تأثیر خاصی نداشته باشد و گاهی لازم است از رنگ‌های ترکیبی استفاده کنید. حتماً رنگ‌هایی را انتخاب کنید که الهام بخش هستند. در این مطلب با تعدادی از این رنگ‌ها و تأثیرات آن‌ها آشنا می‌شویم.

 

رنگ زرد: خلاقیت

اگر به خلاقیت و ایده‌پردازی نیاز دارید، رنگ زرد بسیار مناسب است.رنگ زرد نمادی از روحیات درونی انسان است. برای انتخاب این رنگ باید بسیار شجاع و معتمد به نفس باشید. انتخاب این رنگ برایدیوار و دکوراسیون حس نوآوری را در شما بیشتر می‌کند. به گفته روان‌شناسان، رنگ زرد تأثیر مستقیم روی قلب و دل انسان دارد و کمک می‌کند به خلق ایده‌های جدید دست بزند. رنگ زرد به انسان حس لذت و اشتیاق می‌دهد و رنگی الهام بخش است.


رنگ آبی: آرامش

اگر دوست دارید فشارهای کاری را کمتر حس کنید و در آرامش بیشتری کار‌هایتان را به انجام برسانید، رنگ آبی بهترین انتخاب است. این رنگ فضاهای استرس‌زا را آرام می‌کند. اگر هیجانات منفی و استرس‌های زیادی در کارتان جاری است، بهتر است دکوراسیون فضای کار را آبی انتخاب کنید تا به طور نامحسوس انرژی‌های مثبت و آرامش‌بخش القا کند.

رنگ قرمز: هیجان و فعالیت

اگر کار شما مستلزم فعالیت زیادی است، بهترین انتخاب رنگ قرمز است. قرمز با قلب انسان رابطه مستقیم دارد و موجب افزایش تپش قلب و فشار خون می‌شود. معمولاً رنگ قرمز در دکوراسیون برای تأکید مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحان معتقدند که مبلمان قرمز عالی است، زیرا بسیار جلب توجه می‌کند. اگر می‌خواهید دایم کار کنید، رنگ‌هایی همانند آبی مناسب نیستند، بلکه باید سراغ رنگ‌های جنجالی همانند قرمز بروید.

  

رنگ سبز: افزایش حس همکاری

طبیعت برای ایجاد هارمونی و زیبایی بیشتر، از رنگ سبز بیشترین استفاده را کرده است. شما هم می‌توانید با الهام از طبیعت، برای محیط کار خود رنگ سبز انتخاب کنید تا به واسطه آن حس همکاری و هماهنگی بیشتر شود. اگر قرار است به همه اوضاع سامان دهید و در مسیر درست زندگی و کار قرار بگیرید، از جادوی رنگ سبز در دکوراسیون غافل نشوید. اگر توجه کرده باشید، در سینما نیز از رنگ سبز برای پشت صحنه یا ساخت جلوه‌های ویژه استفاده می‌شود، این رنگ موجب کاهش استرس می‌شود و خاصیت آرامش‌بخشی دارد.


نارنجی: منظم بودن

نارنجی حدود ۵۰ طیف مختلف دارد و از هر کدام که بیشتر باب سلیقه شما است، برای دکوراسیون استفاده کنید. رنگ نارنجی میزان تمرکز و شفافیت ذهنی را افزایش می‌دهد. این رنگ برای کارهایی که به تمرکز بیشتر نیاز دارند، بسیار مناسب است.


رنگ بنفش: وفاداری

بنفش موجب رویایی شدن فضا می‌شود. بنابراین استفاده از این رنگ در محل کار موجب می‌شود تا افرادی که در آن کار می‌کنند، رویا‌ها و چشم‌اندازهای بزرگ و وسیع داشته باشند. این رنگ کمک می‌کند تا کارمندان فرصت‌های عالی برای آینده رقم بزنند. فردی که خیلی خوب رویا‌پردازی کند، خلاقیت زیادی هم خواهد داشت و در نتیجه برنامه‌های جالب تری هم برای آینده تعیین خواهد کرد. با بنفش می‌توانید به جای گرفتار شدن در گذشته، به آینده فکر کنید.


 قهوه‌ای: راحتی بیشتر

این رنگ گرم و تیره باعث می‌شود تا افراد هارمونی و ثبات بیشتری را حس کنند. این رنگ در محل کار موجب آرامش بیشتر می‌شود. اگر در نظر دارید تا در محل کار علاوه بر آرامش، هارمونی و هماهنگی زیادی هم میان افراد ایجاد کنید، از قهوه‌ای استفاده کنید. قهوه‌ای حس تعلق را در افراد افزایش می‌دهد و به محیط وابستگی بیشتری ایجاد می‌کند. بعلاوه، رنگ قهوه‌ای نمادی از نظم و وفاداری نیز هست.


سفید: انرژی مثبت

سفید همه زیبایی‌ها و رنگ‌ها را در خود دارد. به ویژه در دکوراسیون، رنگ سفید بیشتر از هر رنگ دیگری می‌تواند جلب توجه کند. برای دیوار، مبلمان، وسایل دکوری و... رنگ سفید را انتخاب کنید تا همه انرژی‌های مثبت را منتقل کند و بازتاب دهد. سفید‌های براق و مات را با هم ترکیب و فضای کار را طوری دکوره کنید که همیشه شاد، تمیز و پر از انرژی خوب دیده شود.

ادامه مطلب

مقالات مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق