سلامت چشم

آیا عینک آفتابی ارزان برای چشم بد است؟

عینک های آفتابی با کیفیت بالا معمولاً گران قیمت هستند. بنابراین چرا عینک های آفتابی ارزان قیمت را که اغلب یکسان به نظر نمی رسد، نمی خریم؟ آیا عینک آفتابی ارزان برای چشم بد است؟

عوامل اصلی هنگام خرید عینک آفتابی شامل موارد زیر است:

محافظت در برابر پرتوی فرا بنفش

مهم است که عینک آفتابی محافظت  100 درصدی را  در برابر پرتوی فرابنفش ایجاد کند. این امر به محافظت از چشم  ها در مقابل پرتوهای UV آسیب زای خورشید (که می تواند در طولانی مدت موجب  آسیب دیدگی چشم و حتی از بین رفتن دائمی بینایی شود)، کمک می کند.تصور نکنید که عینک آفتابی ارزان قیمت این سطح از محافظت را فراهم می کند ، حتی اگر روی برچسب عدسی ها  نوشته باشد ، "UV را مسدود می کند."

کیفیت اپتیکی

 وقتی برای اولین بار، عینک آفتابی ارزان را امتحان می کنید واضح و شفاف به نظر می رسد؛ اما پس از پوشیدن آن به مدت یک روز کامل، ممکن است اگر کیفیت اپتیکی عدسی ها کمتر از حد لازم باشد، دچار چشم درد شوید. این موضوع می تواند به دلیل ارزان بودن و پیچش احتمالی عدسی های مورد استفاده در قاب باشد.

 

مقاومت در برابر ضربه

گاهی اوقات، عدسی های موجود در عینک آفتابی ارزان ، میزان مقاومت مناسب را در برابر ضربه (مطابق با استانداردهای ایالات متحده)، فراهم نمی کنند.

شانسی عینک خود را امتحان نکنید!  برای مقاوم ترین عدسی در برابر ضربه، جنس پلی کربنات سبک وزن را انتخاب کنید.

مهم ترین دلیل پوشیدن عینک آفتابی، محافظت از چشم ها در برابر پرتوهای آسیب زای خورشید است و به شما این امکان را می دهد تا دیدی واضح  را در شرایط نوری مختلف، از نور آفتاب روشن گرفته تا مه تجربه کرده و همچنین از چشمان خود در مقابل آسیب یا سوزش محافظت کنید.

از خرید عینک آفتابی ارزان قیمت خودداری کنید، مگر آنکه مطمئن شوید عدسی ها می تواند از چشم در برابر پرتوی فرابنفش محافظت کرده و همان کیفیت اپتیکی و دوام موجود در عینک های گران قیمت را ارائه می دهد. یک متخصص ماهر می تواند به شما در تعیین کیفیت عینک آفتابی فعلی کمک کند تا عینک آفتابی با کیفیتی را انتخاب کنید که دید واضح،  راحتی و محافظت مورد نیاز شما  را تامین کند.


منبع: allaboutvision

ادامه مطلب

مقالات مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق