سلامت چشم

10 نکته در رابطه با حساسیت چشمی

در این مقاله نکاتی را معرفی کرده‌ایم که اپتومتریست‌های کانادایی برای کمک به بیماران و مراجعه کنندگان خود با این مشکل توصیه می‌کنند.

حتما شما هم در بین اطرافیان خودتان با افرادی مواجه شدید که در طول فصل آلرژی دچار حساسیت فصلی و مخصوصا مشکلاتی چون قرمزی،سوزش و آبریزش چشمی می‌شوند. خبر خوب این که روش‌های درمانی ساده‌ای برای کاهش نشانه‌های این آلرژی در دسترس می‌باشد.

در این مقاله نکاتی را معرفی کرده‌ایم که اپتومتریست‌های کانادایی برای کمک به بیماران و مراجعه کنندگان خود با این مشکل توصیه می‌کنند.

1- رفع خستگی: تماس با فاکتورهای آلرژی‌زا را به حداقل برسانید یا از بین ببرید. به عنوان مثال، در محدوده‌ی زمانی که گرده افشانی در اوج خود است (اواسط صبح و اوایل شب) در منزل بمانید و در فضای باز قرار نگیرید.

2- خنک نگه داشتن چشم‌ها: استفاده از یک حوله یا دستمال پارچه‌ای تمیز و قراردادن آن در ظرف مخلوط آب و یخ و قراردادن آن روی چشم‌ها به مدت 15تا 10 دقیقه باعث می‌شود خارش چشم‌ها کم‌تر شود.

3- استفاده از قطره‌ی اشک مصنوعی: قطره‌ی اشک مصنوعی بدون نیاز به تجویز پزشک می‌تواند در کاهش سوزش چشم مؤثر باشد. اگر آن‌ها در یخچال نگهداری شوند تا هنگام استفاده سرد باشد مؤثرتر است.

4- فضای منزل را عاری از گرد و غبار نگه داریم:همواره  با استفاده از جارو برقی و یا پارچه مرطوب سطوح و کف خانه را تمیز نگه داشته و از وجود گرد و غبار دور نگه دارید.

5-همانند یک سوپر استار باشید: هنگامی که از منزل  خارج  می‌شوید، با استفاده از کلاه و عینک آفتابی استاندارد ابرو و چشم‌ها را بپوشانید تا از ورود گرد و غبار به چشم جلوگیری شود.

6-کنترل فیلتر هوا: سعی کنید همیشه فیلتر هوای ماشین و سیستم تهویه مطبوع منزل را تمیز نگه دارید تا از ورود گرد و غبار به محیط جلوگیری کند.

7- بالا کشیدن شیشه اتوموبیل: هنگام رانندگی پنجره‌های خودرویتان  را بسته نگه دارید.

8- استفاده نکردن از لنزهای تماسی: معمولاً گرده‌ها به سطوح مرطوب می‌چسبند، یکی از این سطوح مرطوب لنزهای تماسی هستند. در طول فصل آلرژی از لنزهای تماسی استفاده نکنید و در صورت نیاز به استفاده از آن‌ها بهتر است از نوع  یکبار مصرف روزانه آن‌ها را استفاده کنید.

9- شرایط را وخیم‌تر نکنید: مالیدن یا لمس کردن چشم‌ها باعث وخیم‌تر شدن نشانه‌های آلرژی و خارش و قرمزی بیشتر چشم‌ها می‌شود. حتی الامکان از مالیدن و لمس کردن چشم‌ها بپرهیزید.

10- مشورت با اپتومتریست: اگر نشانه‌های آلرژی چشمی‌تان همچنان ادامه داشت، برای بهبود وضعیت چشم خود حتماً با یک اپتومتریست مشورت کنید.

تهیه و تنظیم: گروه ترجمه نشریه دید برتر


مقالات مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

إغلاق