علمی-پژوهشی

معرفی Eye Test اپلیکیشنی برای سنجش سلامت بینایی

گاهی اوقات فشار بیش از حد روی چشم ها مشکلاتی در بینایی ما ایجاد می کند که شاید از وجودشان غافل باشیم. در چنین مواقعی در صورت احساس ضعف یا نقصان در عملکرد چشم ها، هر چه سریع تر باید به یک متخصص اپتومتریست مراجعه کرد. اپلیکیشن Eye Test که امروز معرفی می کنیم، مجموعه ای از تست های بینایی سنجی معتبر و تأیید شده توسط متخصصین اپتومتری را به تلفن های هوشمند آورده که هر کاربر می تواند با انجام آن ها، از مشکلات بینایی خود و میزان آن ها آگاه شود.

Eye Test مجموعا از 12 تست مختلف تشکیل شده که علاوه بر آگاهی رسانی از مشکلات بینایی، به ادعای توسعه دهنده می توانند تا حدی به ارتقای دید هم کمک کنند. انجام این تست ها بسیار ساده است، و تفاوت چندانی در آن ها با روش هایی که اپتومتریست های واقعی انجام می دهند مشاهده نمی کنید. به عنوان مثال، برای سنجش قدرت دید از همان تست معروف تشخیص اشکال بر روی یک پس زمینه نورانی استفاده می شود که همگی با آن آشنا هستیم.

تست آستیگماتیسم، تست عینک، خشکی چشم، تطبیق، کور رنگی، تفکیک رنگ، حساسیت به کنتراست و دید مرکزی از جمله مهم ترین تست های محصول استودیوی healthcare4mobile هستند که می توانند به شما بابت آگاهی از مشکلات بینایی یاری برسانند.

اما Eye Test به غیر از انجام تست و اعلام نتیجه، یک ابزار مفید آموزشی هم هست. بخشی به نام Eye Quiz در اپ وجود دارد که از کاربر سوالاتی در مورد بیماری های چشم و مشکلات دید می پرسد، پاسخ این سوالات هم در بخش های دیگری از اپلیکیشن گنجانده شده که در صورت مطالعه آن ها می توانید علم و آگاهی تان به مسائل و مشکلات بینایی را افزایش دهید.

توجه داشته باشید که مسلما دقت تست های Eye Test به اندازه ابزار تخصصی یک اپتومتریست نیست، بنابراین نباید خیلی روی آمار و ارقامی که به شما ارائه می کند حساب باز کنید. اما نکته مثبت اپلیکیشن این است که اگر در بینایی خود مشکلی داشته و به آن واقف نباشید، تست های Eye Test می توانند شما را از این موضوع آگاه کند تا هر چه سریع تر به یک متخصص چشم پزشک مراجعه کنید.

این اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید منتشر شده و استفاده از آن کاملا رایگان است. اگر می خواهید مراقبت بیشتری از چشم ها، این اعضای گران بهای بدن داشته باشید توصیه می کنیم حتما اپ Eye Test را دانلود کنید.

برای دانلود از گوگل پلی کلیک کنید!

ادامه مطلب

اخبار مرتبط

نظر خود را ثبت نماييد

متن نظر*
کد بالا را وارد کنید

نظرات ثبت شده

حسین فزونی

درود و خسته نباشید خدمت شما عزیزان.تشکر از مطالب آموزنده تان. موسس و مسؤل فنی عینک طبی امیر چالوس:حسین فزونی
إغلاق