عینک سازی

کودک و عینک

موقع خرید عینک اجازه دهید کودک از بین چند قاب عینک مناسب یکی را خودش انتخاب کند. مطمئن باشید او قابی را انتخاب می‌کند که با آن راحت‌تر است.

شاید کمی دور از ذهن باشد که قاب عینک نیز جزء مهمترین وسایل محسوب شود، اما واقعیت این است که عینک علاوه‌بر درمان بخشی از زیبایی ظاهری صورت کودک شما هم هست. می­‌خواهیم نکات مهمی را درباره انتخاب یک قاب مناسب و زیبا برای کودکان شرح دهیم.

 جنس فریم

دو جنس اصلی که قاب عینک‌ها با آن ساخته می‌شوند، پلاستیک و فلز هستند. عینک‌های پلاستیکی برای کودکان گزینه های بهتری هستند چون از نظر وزنی سبک­تر هستند و تنوع بیش‌تری هم در رنگ و شکل دارند و ارزان قیمت­‌تر نیز هستند. البته بسیاری از تولیدکننده‌های عینک قاب فلزی تولید می‌کنند و دلیل آن زیبایی ظاهری و ظرافت این نوع قاب هاست. توجه داشته باشید که در موارد کمی کودکان به برخی از فلزات قاب عینک‌ها حساسیت می‌دهند.

دماغ­‌گیر سیلیکونی

موقع انتخاب قاب عینک برای کودکان به سیلیکونی بودن دماغ‌گیر آن توجه کنید. اگر این دماغ‌گیرها برای عینک کودکان استفاده نشود، ممکن است عینک در جای خودش و روی بینی کودک قرار نگیرد. هم‌چنین ممکن است اختلال در دید و مشکلات دیگری از قبیل دشواری تنفس بر اثر فشار آوردن عینک بر بینی کودک اتفاق بیفتد.

 

دسته‌های فنری

بچه‌ها موقع درآوردن عینک از چشم‌شان چندان مراقب نیستند و ممکن است قسمت‌های ناهموار دسته عینک به صورت آنها گیر کند و موجب خراشیده شدن صورت کودک شود. اگر دسته‌های عینک فنری باشند (به سمت بیرون)، این احتمال را کاهش می‌دهند.

 

تعمیرات و گارانتی

کودکان به دلیل پرانرژی بودن و بی‌احتیاطی­‌های ناشی از سن و سال امکان اینکه به عینک‌شان آسیب بزنند، زیاد است. بنابراین بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که بخش تعمیرات داشته باشد و به شما برگه گارانتی بدهد.